1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Archiwum rok 13/14

Oni byli najlepsi

Kolejny już raz nasza młodzież  „wdała się"   w językowe potyczki słowne na planszy, czyli SCRABBLE IN ENGLISH. Osiemnastu uczestników zmagało się w sześciu rundach, by wyłonić  najlepszych. A okazali się nimi: Adrian Majcher (I), Mateusz Gwóźdź (II), Mateusz Łabęcki (III), Jadzia Marchewka (IV), Agnieszka Gądek  (V), Wiktor Brzózka (VI), Natalia Gręźlikowska (VII) oraz Wiktoria Wawrzuta (VIII).

Najlepsi reprezentowali naszą szkołę w powiatowych rozgrywkach Scrabble In English w Trzebini, gdzie zajęli miejsca: I – Mateusz Gwóźdź, II- Jadzia Marchewka, IV – Wiktor Brzózka, VII- Hubert Szewczyk, X- Natalia Gręźlikowska.  GRATULUJEMY!

Rekolekcje adwentowe 2013 dla licealistów

alt 

W pierwszych dniach grudnia, tj. od drugiego do czwartego, odbyły się rekolekcje adwentowe dla najstarszych uczniów naszej szkoły. Po raz trzeci już duchową opiekę nad nami sprawował ksiądz Janusz Czenczek, znany naszej młodzieży nie tylko z poprzednich rekolekcji, ale również dni skupienia jakie były organizowane w naszej szkole.

Szlachetna paczka dostarczona!

Kolejny już raz nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły wzięli udział w dobroczynnej akcji o nazwie „Szlachetna paczka”.

alt

Mechanizm działania akcji opiera się na prywatnych darczyńcach, którzy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej potrzebujących ze społeczności lokalnych. Potrzeby te są identyfikowane przez wolontariuszy i umieszczane w anonimowej internetowej bazie danych, dzięki czemu każda zainteresowana osoba może przygotować Paczkę dla potrzebujących, po zapoznaniu się z konkretnymi potrzebami.

Piękna i zaskakująca

Zwyczajnie zacząłbym, że wyjechaliśmy 2 października o świcie, ale zacznę inaczej, od końca, po prostu nie chcieliśmy wracać.

Zwłaszcza, gdy uświadomiliśmy sobie, że przekraczając dla przyjemności bramę Uniwersytetu Warszawskiego, być może przekroczymy ją w nieodległej przyszłości jako studenci. Warszawa zrobiła na nas wielkie wrażenie.

Szkoła na biało – czerwono

Nauka krakowiaka dla najmłodszych, karaoke z piosenkami patriotycznymi i konkurs na strój w barwach biało – czerwonych; tak uczniowie Szkoły KSW obchodzili Święto Niepodległości w roku 2013.

Rycerze KSW

Tegoroczne pasowanie na gimnazjalistę odbyło się w konwencji dworsko-rycerskiej. Uczniowie klasy pierwszej poddawani byli próbom przed zaciągnięciem ich jako nowych rycerzy pewnego królestwa.
Próby polegały przykładowo na szybkim przekazywaniu meldunków, siłowaniu się czy przygotowywaniu posiłków. W rolach członków dworu  przeprowadzających próby wystąpili uczniowie klasy drugiej.
Ostatecznie wszyscy uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani przez króla i uroczyście przyjęcie do grona "rycerzy KSW".

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Od krasnali do wigilii

alt

Liczenie krasnali i „Czekoladowa lekcja" we Wrocławiu, kolacja w podziemnej, najgłębiej na świecie położonej restauracji i nocleg w kopalni soli w Bochni, Wawel, Stare Miasto i Muzeum w Fabryce Schindlera w Krakowie – to niektóre atrakcje zakończonej 19 października wymiany młodzieży między LO KSW w Libiążu i St. Ursula Schulen we Freiburgu (Niemcy).

Samorządowa lekcja

25 października 2013 r. w Urzędzie Miejskim w Libiążu odbył się nietypowy wykład. Libiąski magistrat odwiedzili uczniowie ze szkoły Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu.

W krainie skalnych fortów

Tegoroczne Warsztaty Przyrodnicze uczniowie gimnazjum KSW spędzili w Kotlinie Kłodzkiej. Poznawali przyrodę parku narodowego Gór Stołowych, zwiedzali Paczków, Wambierzyce i Kłodzko. Oglądali czaszki w kaplicy, podziemne korytarze kopalni złota i zwierzęta w minizoo. Przemierzali szlaki Skalnych Grzybów i Ginących zawodów.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

LO KSW NA POGRZEBIE MROŻKA

Liceum Ogólnokształcące KSW, jako jedna z kilku szkół w Małopolsce, została zaproszona do udziału w uroczystościach pogrzebowych Sławomira Mrożka. Z racji systematycznej współpracy szkoły z Fundacją Panteon Narodowy, w pogrzebie pisarza 17 września 2013 r. uczestniczyła delegacja uczniów i nauczycieli.

„Twórca mądrej groteski", „Przekłuwacz absurdów", „Polski Sokrates" – takie określenia padały podczas przemówień pożegnalnych przed złożeniem prochów pisarza w krypcie kościoła ŚŚ Piotra i Pawła, gdzie kolejną swoją siedzibę, po Wawelu i Skałce, ma nasz Panteon Narodowy.

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is a Joomla Security extension!