Medaliści
Jedenaście medali "zdobyli" nauczyciele szkoły KSW w Libiążu w uznaniu za ich pracę dydaktyczną, wychowawczą oraz inną działalność oświatową.
Dziesięć z nich to Medale za Długoletnią Służbę. Medal ten ustanowiony w 1938 r., a przywrócony w 2007 r., jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Odznaczenia nadawane jest przez Prezydenta RP. Medal dzieli się na trzy stopnie: Złoty, Srebrny i Brązowy. Na odznaczeniu znajduje się wypukły wizerunek orła państwowego w koronie otoczony stylizowanymi kłosami zboża. Rewers medalu składa się z liczby rzymskiej symbolizującej lata pracy oraz umiejscowionej poniżej gałązki wawrzynu.
Danuta Dobosz - jedna z założycieli szkoły i wieloletnia jej dyrektorka otrzymała Złoty Medal za Długoletnią Służbę. Pozostałe osoby: Antoni Buchała, Iwona Filipek, Jolanta Kozak, Krystyna Majcher, Maria Pawełkiewicz, Jolanta Sochacka, Gerard Sucherek, Renata Świeca oraz Barbara Zając-Kmieć zostały nagrodzone Srebrnym Medalem. Uroczystość wręczenia medali odbyła się 20 listopada w Auli Wyższej Szkoły Europejskiej im. Józefa Tischnera w Krakowie. W zastępstwie Prezydenta medalami dekorował wicewojewoda małopolski w obecności Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Wcześniej inny medal został przyznany Antoniemu Buchale. Jest to Medal Komisji Edukacji Narodowej nadawany przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Na awersie Medalu widnieje wizerunek otwartej książki przełożonej gałązką drzewa laurowego. Antoniemu Buchale medal wręczali minister Krystyna Szumilas i premier Donald Tusk na uroczystości w Warszawie.
Przypomnijmy, że w 2007 roku taki sam Medal KEN otrzymała dyrektor szkoły Anetta Szewczyk.