Światowy Dzień Rodziny

Poczytaj mi Mamo ...

W tym roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Rodziny, który przypada na dzień 15 maja. Wszyscy rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, ciocie i wujkowie zebrali się tłumnie w sali gimnastycznej. Pani dyrektor powitała wszystkich zebranych gości i złożyła im najserdeczniejsze życzenia, doceniając wkład i zaangażowanie wszystkich członków rodziny w wychowanie młodego pokolenia.


Jako pierwsza na scenie zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie klasa III. Sztuka pod tytułem: „Wyczaruję wam", opowiada o czarnoksiężniku, któremu koty zjadły Wielką Księgę Czarów. Niemiłosiernie myli więc zaklęcia, co jest powodem wybuchów śmiechu wśród oglądających spektakl widzów. Na scenie pojawiają się kolejno: panny młode, piraci, piosenkarka, indianie, muchomorek, czarownica, królewicz, zjawa i dziecko. Sztukę kończy piosenka: „Papużki nierozłączki" o szkolnej przyjaźni dziewczynek. Wszystkim bardzo podobał się ten występ, czego dowodem były ogromne brawa zebranej publiczności.

Hitem tegorocznego Święta Rodziny okazał się występ rodziców, czytających fragment książki Kornela Makuszyńskiego pt.: „Awantura o Basię". Pani w zielonym kapeluszu (pani Wioletta Gwóźdź) zamartwiająca się o losy roześmianej i beztroskiej Basi (Basia Łyszczarz) wraz z panią w czerwonym kapeluszu (pani Małgorzata Sędzielewska) i czarny charakter czyli pan Walicki (pan Dominik Franaszek) dzielnie odpierający udawaną nadopiekuńczość obu pań. Narratorem tego fragmentu opowiadania o Basi, była pani Katarzyna Zamarlik. Rodzice objawili tutaj niebywały talent aktorski, który doceniła zebrana publiczność i nagrodziła aktorów wielkimi brawami.

Po występie rodziców, klasa III zaprezentowała swoje kolejne przedstawienie pt.: „Znalazłem kwiaty, znajdzie się i królewna". Jest to historia króla poszukującego królewny, którą chciałby pojąć za żonę. Na scenie zjawia się diabeł, który kradnie mu kwiaty, wobec czego król jest smutny i domaga się pocieszenia od mało śmiesznego, mdlejącego błazna. Na scenę wchodzi medyk i ratuje błazna. Na szczęście w odpowiedniej chwili pojawia się kwiaciarka, u której król kupuje kwiaty (lecz niechętnie za nie płaci). W końcu przyszłą żonę dla króla sprowadza krasnoludek, by potem mogli „żyć długo i szczęśliwie". I ten występ także przyniósł uczniom oklaski.

Teraz przyszła kolej na uczniów klasy I, ze swoim przedstawieniem pt.: „Leśny konkurs poetycki". Wszystkie zwierzęta zebrały się na polanie, aby zaprezentować radosną twórczość własną. Były to: sowa, myszka, wilki, niedźwiedź, jeleń, żmija, zające, ryś, wiewiórka, lis i motylek. Ale i wśród zwierząt nie zabrakło złodzieja cudzych wierszy i pojawił się plagiat. Zwierzęta szybko to wytropiły i skrytykowały. Ostatecznie wieniec laurowy zdobył motylek. Także i tym razem występ uczniów z klasy I został nagrodzony brawami.
Wreszcie przyszła pora na pasowanie uczniów klasy I na oficjalnych czytelników biblioteki szkolnej, którzy już potrafią czytać książki, wypożyczają i obiecują je kochać i szanować: „I wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą, obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą - PRZYRZEKAMY!". Każdy uczeń klasy I został pasowany wielką, kolorową zakładką do książki i otrzymał identyfikator czytelnika.

Teraz na scenie pojawili się uczniowie klasy II, z przedstawieniem pt.: „Jędrek Jeżyk". Jest to historia jeżyka, który nie chciał ranić kolcami swoich bliskich, udał się więc na poszukiwanie wróżki, która zdejmie z niego czar. Jędrek odmieniony wraca do rodziny, która na za nim tęskni i na niego czeka. Historia jeżyka bardzo wzruszyła widzów, którzy nagrodzili klasę II gromkimi brawami.

Na zakończenie uczniowie wszystkich klas zaprezentowali wiersze o rodzinie dla wszystkich członków swoich rodzin i złożyli im przepiękne życzenia:

„Z okazji Święta Rodziny,

życzymy wszystkim z całego serca zdrowia,

szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Niech los co ma najlepsze, daje Wam w prezencie

i niech Was otacza radość a smutek omija.

I aby serca nas wszystkich były pełne uczuć!"

Cała ta nasza uroczystość odbywa się co roku pod patronatem prowadzonej w szkole akcji „Cała Polska czyta dzieciom". Tak więc i obecną uroczystość zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu Kampanii Społecznej pt.: „Cała Polska czyta dzieciom". Potem dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki swoim bliskim. W trakcie uroczystości obejrzeć można było galerię prac plastycznych dzieci, wykonanych w konkursach CPCD, a także nabyć książki na naszym kiermaszu, który prowadził pan Wojciech z księgarni Wolumen.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za słodki poczęstunek w trakcie naszej uroczystości.

Organizatorki: Alina Michoń i Katarzyna Wójcik

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is a Joomla Security extension!